Click here to print page

Sport Diary — May 16

Thursday, May 16, 2019

TODAY

 

BMW Jamaica Classic PGA

LatinoAmerica — Cinnamon Hill

 

St James FA/VM Foundation Under-13

Hosanna Prep vs MBC Academy — UDC field @ 10:00 am

Eber Prep vs Salt Spring — UDC field @ 11:15 am

Garlands vs Irwin Primary — UDC field @ 12:30 pm

 

Hanover FA Major League

Esher United vs Super Star FC— Watson Taylor Park @ 3:30 pm

 

St James FA Sandals Resorts International Div One semis

Norwood Strikers vs Fire House — UDC field @ 3:00 pm

 

Western Basketball Association Elite League

Sav-Elite Titans vs Lucea Flames — Cricket Club @ 7:00 pm

 

FRIDAY

 

BMW Jamaica Classic PGA LatinoAmerica — Cinnamon Hill

 

St James FA/VM Foundation Under-13

St James Prep vs Hemmingay Prep — UDC field @ 10:00 am

Granville Primary vs Cambridge Primary — UDC field @ 11:15 am

Johns Hall vs Maldon Primary — UDC field @ 12:30 pm

 

St James FA Sandals Resorts International Div One semis

Club Ville vs Discipline United — UDC field @ 3:00 pm

 

SATURDAY

 

BMW Jamaica Classic PGA

LatinoAmerica — Cinnamon Hill

 

JFF Western Confederation Charley's JB Rum Super League final

Wadadah FC vs Faulkland FC — Jarrett Park @ 6:00 pm

 

Trelawny FA Major League quarter-finals

Wait-A-Bit PYC vs Rio Bueno FC — Ulster Spring- 3:30 pm

Kinloss FC vs Coopers Pen FC — Kinloss @ 3:30 pm

Western Basketball Association Elite League

Boys Club Warriors vs Cricket Club Knights — Cricket Club @ 5:00 pm

Granville Jaguars vs Catherine Hall All-Stars — Cricket Club @ 7:00 pm

 

SUNDAY

 

BMW Jamaica Classic PGA

LatinoAmerica — Cinnamon Hill

 

Trelawny FA Major League quarter-finals

Duanvale FC vs Jackson Town FC- Duanvale Community Centre- 3:30pm

Holland United vs Duncans United- William Knibb High- 3:30pm

 

Hanover FA Major League

St Simon FC vs Green Island United — Watson Taylor Park @ 3:30 pm

 

Western Basketball Association Men's Division One

Western Under-17 select vs Martha Brae Dragons — Herbert Morrison @ 3:30 pm

Rhodes Hall Panthers vs UWI-WJC Jayhawks — Rhodes Hall @ 3:30 pm

 

MONDAY

St James FA/VM Foundation Under-13

Corinaldi Ave Primary vs Olympus Academy — UDC field @ 10:00 am

Catherine Hall Primary vs Success Primary — UDC field @ 11:15 am

Chetwood Primary vs Barrett Town Primary — UDC field @12:30 pm

 

TUESDAY

 

St James FA/VM Foundation Under-13

Maldon Primary vs DMP Academy — UDC field @ 10:00 am

Hemmingay Prep vs Catadupa All-Age — UDC field @ 11:15 am

Mt Salem Primary vs Barracks Road Primary — UDC field @ 12:30 pm

 

Western Basketball Association Elite League

Holland Saints vs Sav-Elite Titans — Cricket Club @ 7:00 pm

 

WEDNESDAY

 

St James FA/VM Foundation Under-13

Lethe All-Age vs Bogue All-Age — UDC field @ 10:00 am

Cambridge Primary vs Flanker Primary — UDC field @ 11:15 am

Somerton All-Age vs Bickersteth- UDC field- 12:30pm

 

Hanover FA Major League

Middlesex FC vs St Simon — Watson Taylor Park @ 3:30 pm